Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Komplikacje w czawie i po implantacji zęba

Anonim
Antoni
Wrocław · Utworzono: 24 sty 2017 · Ostatnia odpowiedź 3 sty 2018

Witam, mam pytanie dot. implantacji zęba, 6-ka dolna. Miałem zabieg 3 dni temu, z rozszczepianiem wyrostka zębodołowego. Po rozszczepieniu metodą piezoelektryczną i przygotowaniu łoża, pękły blaszki kości żuchwy podczas wkręcania implantu. Dentysta wyjął implant i ostatecznie wywiercił nowe łoże, przesunięte w stronę 5-ki (praktycznie w miejscu 5-ki), wkręcił implant i zasypał rozszczepienie i stare łoże materiałem kościotwórczym oraz założył śrubę gojącą. Po zszywaniu dziąsła puścił szew i byt poprawiany. Mam 3-ci dzień lekką opuchliznę policzka oraz ból żuchwy przy dotknięciu, od spodu i zwłaszcza od stony języka , a nie od strony zewnętrznej. Ból jest też samoistny, nasila się przy pochylaniu się. Ale ponieważ wyczytałem, że tak musi być, więc na razie daję szansę temu bólowi i opuchliźnie, trochę się zmniejsza. Biorę Ibuprom i płukam usta. Moje duże zmartwienie budzi jednak wygląd miejsca po operacji. Mianowicie, po pierwsze, na zszytym dziąśle, nie przy implancie, tylko na tym pierwszym otworze, pojawił się biały nalot (chyba ropa), który delikatnie ściągnąłem patyczkiem z watką do uszu. A po drugie, w dziąśle po wewnętrznej stronie, od języka, widać rowek szerokości jakieś 4 milimetry (na grubość końcówki z watką tego patyczka do uszu), na wysokość od szczytu jakiś 1 cm, a w tej szczelinie widać białą kość żuchwy! Wygląda to tak, jakby dziąsło zostało przecięte pionowo albo rozerwało się, a potem zabrakło płata dziąsła do zszycia na boku ! Miejsce nad pierwszym otworem jest zaszyte, miejsce nad drugim otworem jest zaszyte pod śrubę gojącą, a pomiędzy jest po wewnętrznej stronie żuchwy, od języka, ta szpara w dziąśle i widać białą kość żuchwy ! Czy to jest akceptowalne? Czy to mi zarośnie samo dziąsłem, czy trzeba będzie to naprawiać chirurgicznie? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam, Marek

2 komentarze

Reklama
  • Anonim
    mareczka88
    3 sty 2018
    Najlepszy komentarz

    Słyszałam o tym Implant Masters Poland. Mieszkam w Bydgoszczy, widziałam u nich na stronie, że jakiś lekarz z miasta jest w stowarzyszeniu. Ktoś coś więcej wie o nich? Bo wygląda to naprawdę nieźle.

  • Anonim
    zmiany
    31 sty 2017

    polecam poszukać lekarza, któy należy do Implant Masters Poland

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama