implant

Anonim
gosia
· Utworzono: 5 sie 2009 · Ostatnia odpowiedź 23 cze 2012

pol roku temu wszczepiono mi imlant w gorna 2,bezposrednio po usuniecu korzenia.Po jakims miesiacu zaczelam odczuwac dyskomfort w sasidujacej 1.zaznaczam ,ze dentysta wlozyl implant bez zdjecia ortopanoramicznego i innych potrzebnych badan.po konsultacji z innym lekarzem zribilam egzamin dentascan(leczenie przebiegalo we Wloszech,ale dentascan to badanie radiologiczne kosci o ktorym piszecie ,ze jest niezbene przy tego typu zabiegach)z badania wynika,ze implant jest za duzy i styka sie z korzeniem jedynki.poradzono mi ,iz jedynym rozwiazaniem jest zabieg skrocenia wierzcholka korzenia 1.zabieg ten zrobilam 2miesiace temu .po miesiacu dolegliwosc powrocila,to nie jest bol ale bardzo mi przeszkadza przy gryzieniu.dentysta ,ktory wstawil implant mowi ze on nie moze zrobic nic wiecej bo nie boli mnie implant ,ale zab obok.ja jednak wiem ,ze problem z 1 pojawil sie po wstawieniu implanta.Co jeszcze moge zrobic?

5 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    magica
    23 cze 2012

    Wszczepienie implantu jest bezpiecznym zabiegiem, ale tylko wtedy, jeśli cała procedura jest wykonana prawidłowo, a stomatolog rzeczywiście zna się na swojej pracy. W Twoim przypadku tak nie było. Nie wiem, czy nie lepiej w takiej sytuacji udać się do innego gabinetu z tym problemem. Skoro wszczepienie implantu odbyło się bez rutynowych badań i zdjęć, prawdopdobnie taka placówka również nie oferuje żadnej gwarancji. Warto też zwracać uwagę na to, jaką markę implantów się wybiera. Ja polecam Nobel Biocare (***************)

  • Anonim
    Anna77968
    19 wrz 2011
    Najlepszy komentarz

    Po wstawieniu - implant ładnie się zagoił, nie bolał, było wszystko w porządku. Po 5 miesiącach od wstawienia implanta miałam zakładaną koronę na implancie. Już od dnia jej założenia pojawił się ból zęba, szczęki i okolicznych tkanek miękkich, a gryzienie tą stroną było niemożliwe. Na zdjęciu RTG wszystko wyglądało normalnie , a naweł ładnie implant nie dotykał do żadnego korzenia i wyglądał na dobrze zintegrowany z kością. Ból utrzymuje się nadal, nie minął jeszcze tydzień od założenia korony. Z czego to wynika i co można na to poradzić ? Bardzo proszę o pomoc.

  • Anonim
    Barter
    20 gru 2010

    Tak się dzieje jak się idzie w niesprawdzone miejsca. Ja polecam Kryspin Dent z Gdańska. Cała klinika z rzeszą lekarzy, którzy na protetyce i implantach zjedli zęby :D Są z trójmiasta, ale czasami warto nadłożyć kilometrów aby mieć bardzo dobrze zrobione. Sprawdź najlepiej na **************

  • Anonim
    dentist
    23 gru 2009

    Najaprawdopodbniej powikłanie po resekcji lub leczeniu kanałowym. Proszę wykonać jeszcze raz zdjęcie RTG i skonsultować ze swoim lub innym lekarzem.

  • Dental - Cracow

    Dental - Cracow

    18 sie 2009

    Witam

    Bardzo proszę o przesłanie numeru telefonu w celu konsultacji.

    z poważaniem
    Jan Holly

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama