Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

choroba z autoagresji a implanty.

Anonim
pasztetnik_zlos99283
Łódź · Utworzono: 10 cze 2012 · Ostatnia odpowiedź 9 paź 2012

witam, mam 28 i potworny stan uzębienia. Od lat próbuję bezskutecznie leczyć zęby, niedawno okazało się, iż przyczyną tego jest Zespół Sjogrena. Wydałam wszystkie swoje oszczędności na dentystów, ale po każdym plombowaniu ząb odzywał się ponownie, niekiedy jeszcze w tym samym miesiącu. W efekcie straciłam 5 zębów (dwie ósemki, dwie siódemki i piątkę) a większość pozostałych jest po kanałowym leczeniu pod mikroskopem i powoli zaczyna się sypać. Dodam, że mam od dziecka poważną wadę zgryzu a od pewnego czasu cierpię na bruksizm (nosiłam szynę ale to w moim wypadku tylko zaogniało rozwój próchnicy). Zaprzestałam leczeina zębów, bo po prostu nie widzę w tym dłużej sensu - plombowanie nic nie daje a mnie nie stać na robienie tego samego zęba od nowa po kilka razy. Zresztą ile można, w końcu zostaje "ogryzek" ktory nie wytrzymuje ciężaru wypełnienia. CO ROBIĆ??? Czy możliwa jest implantacja przy Zespole Sjogrena? Może implanty z tlenku cyrkonu mają szanse sie przyjąć? (nie biorę leków sterydowych ani immunosupresyjnych) Nie chcę skończyc w tym wieku z protezą, mam partnera i to bardzo krępujące, poza tym czytalam ze przy kserostomii protezy nie sa zalecane. Więc co mi pozostaje, "kapeć" w ustach? Bardzo proszę o jakieś porady, bo problem jest naglący. Z góry dziękuję.

2 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Agnieszka137012
    9 paź 2012

    Witam,

    Zespół Sjogrena - jak zapewne Pani wie doprowadza do suchości w jamie ustnej (tzw kserostomia). To jest przyczyną Pani problemów z uzębieniem, ponieważ zmniejszone wydzielanie śliny powoduje zwiększone odkładanie się płytnki nazębnej w jamie ustnej oraz problemy z prawidlowym utrzymaniem higieny jamy ustnej. Sam zespół Sjogrena nie powienien atakować uzębienia, gdzyż nie jest to składowa tego typu choroby. Proponuję rozpocząć od bardzo rygorystycznego reżimu higieny j.u. włącznie z częstymi (nawet raz w miesiącu) wizytami kontrolnymi u stomatologa. Niestety implanty są przeciwwskazane w Pani przypadku ze względu na fakt, iż implanty wymagają nawet bardziej rygorystycznych zasad higienicznych w jamie ustnej niż uzębienie własne. Aby sobie dopomc proponuję preparaty sztucznej śliny.

    W arzie pytan proszę o kontakt

  • Anonim
    nowa_moda
    21 cze 2012

    Trudno powiedzieć, jak przeczytałam implanty z cyrkonu nie uczulają (http://zeby-implanty.pl/?article_id=94), ale też nie dają gwarancji powodzenia każdego zabiegu. Najlepiej skonsultować się z kilkoma dobrymi stomatologami. Implantologia cały czas się rozwija i te problemy, które do niedawna uniemożliwiały przeprowadzenie zabiegu dzisiaj można już unormować i liczyć na przyjęcie się implantu.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama