Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Ból po wkręcenia korony w implant

Anonim
Marllena
Łódź · Utworzono: 29 wrz 2023 · Ostatnia odpowiedź 9 paź 2023

Wczoraj ok. godz.13:00 miałam wkrecona koronę w implant. Do pewnego momentu wkręcanie jej dokonywane było bez znieczulenie, pozniej dołączone zostało znieczulenie gdyż proces zaczął byc bolesny. Godzine po założeniu korony na implant, znieczulenie zaczęło odchodzić. Pojawił sie silny bol, do złudzenia przypominający uczucie pieczenia, mrowienia i kłucia. Lekarz uprzedzał, ze zabieg moze wywołać bóle, ktore mogą utrzymywać sie do tygodnia czasu. Określił te bóle podobnymi do uczucia rozpierania szczęki po podkręceniu aparatu ortodontycznego. Niestety bol ten z goła różnił się od tego, ktory był sugerowany w klinice. Dodatkowo pomimo stosowania leków przeciwbólowych zamiast ustępować nasilał sie z każda godzina. Pierwszej nocy obudziłam sie z obolałym zębem, dreszczami i zapewne goraczka gdyż byłam cała upocona. Wystraszona zgłosiłam sie rano do lekarza, ale ten powiedział ze wszystko jest ok i ze bol po nałożeniu korony na implant jest zawsze. Przypisane zostały mi leki przeciwbólowe, ktore niestety musze stwierdzić ze tez słabo pomagają i ulgę po ich zastosowaniu czuje przez ok 1-1,5 h nie dłużej. Bol zęba jest odczuwalny niemalże żalu czas natomiast słabnie po podaniu leków przeciwbólowych. Niemniej jednak dzisiaj mam wrażenie ze bol o dyskomfort jest większy niz w dniu wczorajszym. Nie wiem co mam robić. Jest piątek wieczor, a ja na następna kontrole mam przyjśc do kliniki z tym zębem w poniedziałek. Juz czuje, ze bedzie to dla mnie bardzo trudny weekend. Pytanie czy ktoś miał podobne objawy po założeniu korony na implant i czy dolegliwości bólowe mijały? Nie ukrywam ze jestem załamana :((((

1 komentarz

Reklama
  • Anonim
    grzstr
    9 paź 2023
    Najlepszy komentarz

    jestem w szoku, pierwsze słyszę o jakimś bólu po zakładaniu korony na implant. Jakieś 3h godziny temu miałem zakładany most na dwóch implantach, zdążyłem już zjeść twardą bułkę umyć zęby i przywyknąć jak do swoich. Coś u Ciebie poszło nie tak, daj znać co jest jeśli jeszcze obserwujesz wątek

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama