Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Plastyka brzucha w Czechach

Anonim
Zuzka
Kraków · Utworzono: 19 lip 2010 · Ostatnia odpowiedź 24 cze 2013

Witam Poszukuję kontaktu z osobami, które robiły abdominoplastykę lub plastykę ud w Czechach. Proszę o kontakt Będę niewypowiedzianie wdzięczna za wszelkie wskazówki i podzielenie się swoim doświadczeniem lub polecenie konkretnego lekarza. Pozdrawiam serdecznie Zuzka PS. nawiasem mówiąc chętnie dowiedziałabym się co sprawia, że taka operacja jest w Polsce dwukrotnie droższa niż w Czechach ale to pytanie należałoby chyba zadać Paniom/Panom lekarzom. Zdaję sobie sprawę, że jakość kosztuje ale czy to oznacza, że w Czechach, Słowacji i w kilku innych krajach pracują tylko słabo wykształceni lekarze? Czy może zabiegi/operacje wykonywane są w warunkach "chałupniczych". Jakoś trudno mi zrozumieć, że tuż za naszą granicą można te zabiegi/operacje, które - niekoniecznie w sensie "fizycznym" ale często emocjonalnym - ratują życie, można zrobić za dwukrotnie niższą cenę... Bardzo żałuję, że nie będę mogła zrobić takiego zabiegu w Polsce, współpracując z lekarzem Polakiem tylko i wyłącznie ze względu na koszty...

21 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    marggarita75
    24 cze 2013
    Najlepszy komentarz

    Hmm, jestem po operacji tam i nie narzekałam na brak zainteresowania. Wręcz zaszokowała mnie opieka, jaką zostałam otoczona. Nie spotkałam takiej w żadnym polskim szpitalu a nie zapominajmy, że to zwyczajny miejski szpital w Trzyńcu. Nie sądze by oddział chirurgii plastycznej miał inne, \"specjalne\" standardy. Dlaczego ktoś na siłę chce umniejszać pozytywne aspekty operacji tam? Domyślam się, że finanse stanowią tu głowny motyw...

  • Anonim
    kashmer201186
    24 cze 2013

    Tak. Z tym czasem to prawda. Jeszcze nie wyszedles ze szpitala, a juz czeka ktos na twoje lozko doslownie obok:) dwie doby i jazda. Kiedy chcialam sobie zapewnic ewentualnie trzecia- moglam serio nie miec takiej mozliwosci, takie oblozenie. Ufam oczywiscie, ze jezeli cos by sie dzialo, to by mnie na sile nie chcieli wypchnac:)
    Jednak po dwoch dobach bylam w stanie wyjsc. Pytanie, czy serio nie powinno sie tam spedzic o te jedna dluzej...
    Nie wiem. No, ale doswiadczenie maja. Widac w tej \"masie\" ciagnacych kobiet...

  • Anonim
    Joseph
    24 cze 2013

    Masz rację Kashmer - "...licząc ogrom operacji, jakie tam się wykonuje w liczbach, to totalna taśmówka". Dokładnie tak jest - żeby była dobra cena, trzeba operacje wykonywać hurtowo. A więc chirurg zdobywa doświadczenie, wielki to plus, ale dla pacjenta nie ma zbyt wiele czasu. Bo... Następny proszę!

  • Anonim
    marggarita75
    24 cze 2013

    Zgadzam się z z kashmer. Ceny operacji w Polsce są kosmiczne. Mnie nie byłoby na nią stać u nas. Do Trzyńca mam 160 km, więc jednak mniej niż do kliniki w Poznaniu czy Warszawie. Bedąc w klinice spotkałam kobiety, wracające tam na kolejne zabiegi nawet 3 raz. O czymś to świadczy. A sam dr. Furmanek naprawdę nie potrzebuje już reklamy, terminy u niego sięgają marca przyszłego roku. Przy takim zagiegu priorytetem jest profesjonalizm, potem cena. Łącznie.

  • Anonim
    kashmer
    24 cze 2013

    Szczerze?
    Śmieszne to trochę.
    Wystarczy chwilkę pomyśleć, prócz mojego bloga zapraszam na forum beauty... Tam można poczytać , co piszę dziewczyny o operacjach plastycznych i czemu Czechy wysuwają się na prowadzenie. Sama studiowałam internet około roku, zanim podjęłam decyzję. Nikt mi nie płaci za moje posty, prowadzenie bloga i komentowanie, to moja prywatna sprawa. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany - może się do mnie odezwać np. poprzez bloga, gdzie chętnie się spotkam i pogadam, nwet w realu:)
    Problem jest taki, że piszemy w wątku o operacji w Czechach, więc moje posty odnośnie Furmanka i operacji, którą u niego przeszłam uważam za stosowne i nie mam zamiaru nikomu rujnować kariery. Swoją drogą, jak posty jednej dziewczyny mogą wpłynac na wspaniałe kariery chirurgów w Polsce? Proszę się zastanowić...
    Nie oczerniam polskich lekarzy, prawda jest jednak taka i nie trzeba tu wiele myśleć, że dobrzy plastycy troszkę uciekają z Polski,bo tutaj za te operacje i tak płacą im mniej, niż na zachodzie. Chirurgia plastyczna jest w cenie, bogaci jeżdżą do Austrii, a nawet do Stanów. Nie przemawia do mnie strona z 6 komentarzami, na której notabene ponad połowa jest... pozytywna:)
    Ja nie należę do osób majętnych, zresztą jak i 80% dziewczyn w Polsce, więc wydatek około 15 tys złotych jest dla mnie znaczny, a że moge mieć to samo za cenę połowę niższą...to czemu nie powiedzieć innym?
    To mnie się wydaje, ze piszesz marcysiu w obronie polskich lekarzy na siłę, bojąc się.. no właśnie, nie wiadomo o co. Najważniejsze jest, by zabieg się udał. Każdy lekarz powie ci, że nie ma wpływu na wiele komplikacji pooperacyjnych. Każdy organizm jest inny. Każdy decydując się na zabieg wie, że nie wszstko może pójść po jego myśli... nieważne gdzie...
    Faktem jest to, że kliniki w Polsce są drogie. A to niestety pierwszy wyznacznik posiadanej ilosci klientek ( w większości są to kobiety). Pojedź na przykład do Moskwy, gdzie w pięknej klinice operacji plastycznych masz marmur na podłogach, świetny sprzęt, łóżka z przyszłości, opiekę praktycznie 24h na dobę, gdzie nawet czytają ksiażki siedząc przy łóżkach... I pogadaj z chirurgami, notabene również polakami... którzy właśnie tam operują. I spytaj się, dlaczego nie w kraju.... Miałam przyjemność rozmawiać z kilkoma lekarzami stamtąd i ku mojemu zdziwieniu nie byli to sami rosjanie. W Czechach- nie zapominajmy- nie jest to klinika prywatna, to jest oddział chirurgii plastycznej działający również prywatnie. Trzyniec to małe miasteczko, które żyje z fabryki metalu oraz szpitala. Założę się, że 80% ludzi, którzy tam mieszkają pracują w tych dwóch miejscach. A pewnie metodą na dofinansowanie szpitala, notabene moim zdaniem świetną, jest właśnie otwarcie go na operacje z zagranicy. I tak jak już pisałam wcześniej, licząc ogrom operacji, jakie tam się wykonuje w liczbach, to totalna taśmówka. Więc na setki zabiegów musi się znaleźć klilka, kilkadziesiąt z różnymi powikłaniami. To normalne.
    Tak się składa, ze plastyka brzucha przydaje się około 80-90% kobietom po wielokrotnych ciążach.
    Poza tym zarzucając mi, że piszę "pod zamówienie" - zapraszam do zapoznania się z treścia bloga, gdzie np. nie pieję z zachwytu nad operacjami biustu (a mogłabym pisać, krzyczeć: idźcie dziewczęta do Furmanka!"), piszę również dokładnie dlaczego... Więc nie mam zamiaru naganiać klientów, a pokazać, że jest to lekarz wart uwagi, który wykonał mnóstwo świetnych operacji. Ot i tyle. Chciałam po prostu wyjść do dziewczyn, które tak jak ja są - były zrozpaczone swoim wyglądem i szukały. Na blogu piszę o swoich zmaganiach, nie ograniczam się do piania z zachwytu:))
    Poza tym jest więcej miejsc, gdzie można poczytać o operacjach w Czechach i proszę, nie zarzucaj akurat mi, że "niszczę polską chirurgię", bo jestem małym ziarenkiem piasku.
    Ja wrecz odwrotnie. Naprawdę miałam nadzieje, ze zoperuję się tu, w kraju. Szukałam klinik, chodziłam na spotkania. Obejrzałam mnóstwo brzuchów itd. Z dostępnych informacji, które udało mi się zebrać dla mnie najbardziej osiągalnym był zabieg w Czechach. Niskie cięcie, świetna opieka, finansowo do utrzymania (zbierałam ponad rok pieniądze, mimo ceny). Dodatkowo właśnie czytałam fora (głównie beauty), skąd nawiązałam kontakt z kilkoma dziewczętami po zabiegach. I teraz zdaję relację na blogu, bo często forum jest po prostu nieczytelne, kiedy nie możesz nad nim spędzić paru ładnych godzin i odnaleźć porozrzucane wątki.
    Cała filozofia:)

  • Anonim
    Marcysia
    24 cze 2013

    Droga Kashmer, czytam juz twoj kolejny kometarz na Forum odnosnie dr Furmanka. Wyglada na to, ze jestes osoba zatrudniona w celu reklamowania uslug tego lekarza. Ceny w Polsce sa rzeczywiscie inne niz w Czechach, ale jesli chodzi o fachowosc i umiejetnosci jestes w wielkim bledzie!!! Swietnych chirurgow znajdziesz w kazdym kraju, tak samo jaki i tych beznadziejnych. Oczerniajac polskich lekarzy, wyrzadzasz krzywde i samemu dr Furmankowi, bo taka reklama zawsze troche smierdzi walka konkurencyjna. Piszesz, ze w Polsce do wielu nazwiski sa przyporzadkowane rozne powiklania. Wez sobie google tlumacza i poczytaj, co sie pisze o Furmankowi na czeskim znanym lekarzu *************************

  • Anonim
    kashmer
    21 cze 2013

    Do mnie za Chechami przemawia jednak profesjonalizm lekarzy.
    Statystyka niby nie jest ważna, ale co czyni z lekarza chirurga doświadczonego lekarza chirurga? Ilość operacji, które przeprowadził. I właśnie ta ilość i bardzo mały procent powikłań (które często nie są wynikiem błędu lekarskiego a właściwości danego organizmu).
    W Polsce ceny są wygórowane, a umiejętności lekarzy pozostawiają wiele do życzenia (oczywiście nie wszystkich, ale szczerze - ciężko trafić na dobrego. Do wielu nazwisk niby najlepszych przyporządkowane jest wiele informacji o powikłaniach. W Czechach mają troszeczkę inną technikę cięcia, rewelacyjną opiekę, przede wszystkim jest to legalny szpital oczywiście ze specjalnie utworzonym oddziałem chirurgii plastycznej. Sam wybór miejsca na operację to nie \\\"polski Gdańsk\\\"...
    Dodatkowo np. dr. Furmanek przeprowadza w ciągu dwóch - trzech tygodni więcej operacji plastycznych niż rocznie kliniki prywatne w Polsce... (dane jak najbardziej aktualne). Jeżeli kliniki zeszły by z cen, operacji byłoby więcej i nie trzeba było by masowo jeździć do Czech. Teraz statystycznie co 3 Polka jedzie na operację do Czech... Mało tego, wraca zadowolona... i kolejną operację np. biustu oczywiście robi w Czechach u Furnamka, czy Brzuchanskiego.
    Dodatkowo okolica szpitala usiana jest hotelami, które istnieją w internecie, można je zarezerwować - zarówno w Trzyńcu, jak i Cieszynie po obu stronach granicy (ja oczywiście wybrałam polską część z uwagi na roaming).
    Dodatkowo - prawo. To nie jest źle, że sprawy trzeba prowadzić według prawa nie polskiego. Jak wiemy, nasze prawo to jedno a juz jego egzekwowanie to drugie. Tym bardziej, kiedy chirurgia plastyczna dopiero staje się popularna w Polsce, bo 5 lat temu najlepsze kliniki w Polsce wykonywały rocznie 15-30 operacji plastyki brzucha:))) Wiele dziewcząt jedzie też tam, by naprawić błędy polskich chirurgów .
    Oczywiście po powrocie do Polski warto mieć lekarza chirurga pod ręką, ale kurczę, wystarczy iść do niego raz w tygodniu i nawet prywatnie jest to koszt około 100-200 zł (operacja też nie kosztuje groszy, więc warto mieć pieniądze na wizyty). Jednak w ramach NFZ również nie ma żadnego problemu ze zmianami opatrunków czy sprawdzaniem stanu blizny:)
    Dodatkowo klinika w Czechach ma już taką renomę, że zależy im na dobrej opinii i zwyczajnie lekarz, który operował jest do usług w przypadku komplikacji, bez dodatkowych opłat. Wiele komplikacji występuje również w przypadku nieprawidłowego wypełniania przykazań pooperacyjnych przez dziewczęta...
    Pytania o znieczulenie, opatrunki - to wszystko oczywiście jest w cenie operacji, to nie jest klinika z początku XIX wieku:) Poza tym kontakt z lekarzem rozwiewa organizacyjne wątpliwości.
    To, czy wypowiedzi są prawdziwe, czy nie - warto zwrócić uwagę na osoby, które piszą opinie. Obejrzeć ich historię na blogu, czy forum. Zazwyczaj są to dziewczyny, które od miesięcy albo i lat tam są i piszą o swoich przeżyciach związanych z operacjami:)
    Pozdrawiam!

  • Lek. med. Maciej Kuczyński

    · 21 cze 2013

    Szanowni Państwo,
    każdy zabieg chirurgiczny, a szczególnie tak duż operacja jak plastyka powłok brzucha wymaga doskonałego przygotowania zawodowego i doświadczenia lekarza operującego, a takze odpowiednich standardów kliniki, w której jest on przeprowadzany.
    Wybierając lekarza należy sprawdzić jego kwalifikacje (międzynarodowe: ************ i w Polsce *************).
    Trzeba pamiętać, że procedury chirurgiczne obarczone są zawsze ryzykiem mniejszych i większych powikłań (czesto niezawinionych przez lekarza)i dlatego też trzeba mieć możliwośc łatwego uzyskania kwalifikowanej pomocy w razie wystąpienia jakiegoś problemu.
    Warto pamietać, że setki kilometrów oddalenia od kliniki, w której wykonano zabieg nie pomaga w uzyskaniu szybkiej pomocy.
    Patrząc na oferty cenowe różnych klinik warto upewnić się, jakie usługi otrzyma się w zamian za wpłacone pieniądze.
    Czy wliczone jest znieczulenie? Czy płacimy za pobbyt? Czy zmiana opatrunku jest dodatkowo płatna? Czy w razie wystąpienia komplikacji będziemy obciążeni dodatkowa opłatą za zabieg? Jak drogi jest hotel przy klinice?
    Z doświadczenia członka sekcji turystyki medycznej ISAPS wiem, że bardzo często anonsowana na stronie internetowej cena nie ma związku rzeczywistością, a pacjenci, któzy juz przyjechali na miejsce, dowiadują się, że czeka ich mnóstwo dodatkowych opłat, które powodują, że cena za zabieg bardzo "normalnieje", a nawet przewyższa stawki w rodzinnym kraju.
    Gdy pacjent wraca do domu i okazuje się, że za zdjęcie szwów, cxzy zmianę opatrunku w pobliskiej klnice trzeba zapłacić, nie wspominając juz o leczeniu powikłań.
    Inna ważną sprawą, o której nie pamiętają ludzie wybierajacy się na zabiegi za granicą jest też fakt, że wszelkie prawne roszczenia w stosunku do tamtejszych lekarzy i klinik trzeba przeprowadzać tam, na miejscu według tamtejszego prawa.
    Konkludując: planując zabieg chirurgiczny trzeba dokonać bardzo dobrego rozeznania, nie należy sugerować się jego "taniością" (czy tak nisko sami siebie oceniamy?)ani entuzjastycznymi postami na forach (często są pisane przez wynajęte firmy). Należy starannie przygotować scenariusz, plan B w razie niepowodzenia i rozważyć inne opcje.

    Życząc powodzenia
    Maciej Kuczyński
    specjalista chirurgii plastycznej
    ****************

  • Anonim
    kashmer
    18 cze 2013

    Polecam serdecznie dr. Furmanka.
    Sama przeszłam zabieg.

    Tam jest wszsytko: cena, opis zabiegu, warunków.
    Piszą dziewczyny, które są po i przed:)
    Oto moja fotka po zabiegu 4 tyg:)

  • Anonim
    ciarna
    25 mar 2013

    Mnie też operował Daniel Furmanek 12.11.2012.Polecam , lekarz jest super, opieka również. Trzeciego dnia zostałam wypisana do domu.Zero komplikacji. Polecam

  • Anonim
    szpilka42
    24 mar 2013

    Witam, mam mieć operację u p. Daniela Furmanka we wrzesniu 2013. (abdominoplastyka) Czy moze ktoś mi powiedzieć swoja opinię na temat lekarza i warunków szpitalnych w miejscowości Triniec?

  • Anonim
    agnieszka194025
    4 mar 2013

    Cześć ja tez chce zrobic plastyke brzucha tylko nie wiem jak to wszystko wyglada jak zaczac , prosilabym o napisanie mi od poczatku co trzeba zrobic podaje adres ************** bede bardzo wdzieczna ,bardzo mi zalezy z gory dziekuje pozdrawiam aga

  • Anonim
    Zuzka
    16 lip 2012

    cześć Marta
    napisz do mnie na ***************, żebym wiedziała na jaki adres mailowy do Ciebie pisać - na forum to trochę za dużo pisania ;-)
    Pozdrawiam serdecznie
    Zuzka

  • Anonim
    Marta107461
    15 lip 2012

    Witaj Zuzka, czy moglabys i mi przeslac meila z Twoimi przezyciami apropo plastyki brzucha? Jestem po dwoch porodach i rowniez zastanawiam sie nad ta operacja. Na razie nie wiem czy w Polsce czy w Czechach...Jezeli mozesz mi pomoc w podjeciu decyzji bylabym wdzieczna.
    Pozdrawiam Marta

  • Anonim
    Zuzka
    14 mar 2012

    Witaj Gaba
    ja przeszłam taką operację w Ostravie (ok.20 km od granicy) u dr Lucaka - wszystko opisałam już tu na formu ale to kilka postów, więc nie sposób powielić. Mam to wszystko zapisane w wordzie, więc jak chcesz ode mnie informacje, to daj znać na mojego maila - ***********
    Pozdrawiam

  • Anonim
    Gaba
    14 mar 2012

    Ile czasu przebywa się w Szpitalu? Co jeśli są problemy np. po dwóch tygodniach od zabiegu, gdy jest się w Polse? Czy powrót ze świeżo zoperowanym brzuchem sprawia kłopot? Mieszkam na Północy Polski, więc podróż to niebagatelna część logistyczna całego przedsięwzięcia...

  • Anonim
    Krysia
    17 sty 2012

    Również jestem tym bardzo zainteresowana!!!!!!!

  • Euroklinika

    · 21 lut 2011

    Zapraszamy do EUROKLINIKI w Katowicach

    ****************
    *************

    tel. **********
    e-mail: ************

    *************

  • Anonim
    krolewnazdrewna
    18 lut 2011

    profesor Marketa Duskova w Pradze...

  • Anonim
    Danuta
    18 lut 2011

    Prosze mi polecic adres w Czechach dobrego specjalisty,blizej granicy polski,lub w Pradze.Diekuje:Danek

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama