Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Czy abdominoplastyka jest u mnie wskazana? Polecanie specjaliści w Krakowie

Anonim
Eryda
Kraków · Utworzono: 15 sty 2022 · Ostatnia odpowiedź 1 gru 2022

Dzień dobry :). Jestem 36 latką po dwóch ciążach (6 i 4 lata temu) i wygranej walce z otyłością (wagę trzym 5 lat z przerwą na ciążę). W obydwu ciążach przybrałam około 12 kilo, z tym że przed pierwszą ważyłam 89 kg. Moja największa waga nie w ciąży zarejestrowana to 96 kilo, ale myślę że przebiłam 100 (tylko wtedy unikałam wagi). Po pierwszej ciąży schudłam do 68 kilo (mam 173 cm wzrostu) i w sumie trzymam tą wagę od tego czasu. O plastyce brzucha myślałam już od jakiegoś czasu, ale ponieważ jest to poważny, drogi zabieg, nie byłam do końca przekonana. Ponad rok temu postanowiłam "coś z sobą robić" i na poważnie wzięłam się za treningi, ogólnie wygląd mojego ciała znacznie się poprawił, ale do brzucha miałam coraz więcej zastrzeżeń. Wybrałam się wiec do fizjoterapeuty uro-ginekologiczego, który niestety potwierdził moje przypuszczenia. Mam rozejście mięśni i przepuklinę kresy białej. Na USG jestem umówiona za dwa tygodnie i wtedy poznam więcej detali, ale fizjoterapeutka "wyczuwała moje jelita" :(.

Ponieważ najprawdopodobniej i tak będę musiała poddać się zabiegowi chirurgicznemu zaczęłam się zastanawiać nad pełną abdominoplastyką, jako że przepuklinę również można zaopatrzyć w trakcie tej operacji. Czy w moim przypadku jest wskazanie do tej operacji? Gdzie w Krakowie mogę udać się na konsultacje i ewentualny zabieg?

Na zdjęciach mam założoną taśmę na przepuklinę, także góra brzucha jest nieco ściągnięta.

14 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    MartaOstojska
    1 gru 2022

    Moim zdaniem i tak jest jakaś różnica. Choć ... powinno to trochę lepiej wyglądać.

  • Anonim
    Eryda
    7 kwi 2022

    Tak, byłam, ale mam mieszane uczucia. Mam jeszcze umówione 2 konsultację i myślę że ostateczną decyzję podejmę po nich. Za dwa tygodnie dr. Topa. Mam nadzieję, że dowiem się o możliwości operacji na NFZ. Dr Boligłowa sam mi sugerował, że możliwe że bym się zakwalifikowała, ze względu na schudnięcie przepukliny i fakt że u mnie nie ma potrzeby liposukcji bo to wszystko to skóra (a ja myślałam że z tego schudnę :O).

  • Anonim
    MartynaDaniel
    6 kwi 2022

    Widziałam ostatnio brzuch mojej klientki po lipo u niego i powiem szczerze extra jak na to co było.

  • Anonim
    MartynaDaniel
    6 kwi 2022

    No to faktycznie miałaś mega szczęście, że termin się u niego zwolnił :) Ja czekałam bardzo długo, ale to dobrze, bo moim zdaniem jak lekarz jest zajęty to dobrze o nim świadczy :)

  • Anonim
    MartynaDaniel
    6 kwi 2022

    Eryda i jak po konsultacji u dr Dominika ?

  • Anonim
    Eryda
    8 mar 2022

    Właśnie miałam straszne szczęście, wchodzę wczoraj a tu się termin zwolnił na za tydzień :D (16.03).
    Byłam już u dr. Libindiego, mam termin do dr. Pabiańczyka, ale dopiero na maj (chyba że się coś zwolni).

  • Anonim
    JuliaWrona
    7 mar 2022

    Eryda to wspaniała wiadomość. Udało Ci się dostać na konsultację do doktora Dominika?

  • Anonim
    Eryda
    7 mar 2022

    Dziękuje za informację :). Umówiłam się juz do kilku lekarzy, a nawet byłam na jednej wizycie i wiem że kwalifikuję się do zabiegu. Myślę że ostateczną decyzję podejmę po konsultacjach.

  • Anonim
    xxxmartaxxx
    6 mar 2022

    Zgadzam się z dziewczynami. Dr dominik jest super i na pewno doradzi Ci najlepiej co z tym zrobić.

  • Anonim
    xxxmartaxxx
    6 mar 2022

    TamaraSkawska zgadzam się, miałam okazję spotkać jego pacjentkę, której poprawiał brzuch i efekt na zdjęciach jak mi pokazała był imponujący. Sama mam zrobione piersi u niego.

  • Anonim
    TamaraSkawska
    3 lut 2022
    Najlepszy komentarz

    W Krakowie dr Dominik Boligłowa, resztę tak jak piszą dziewczyny zobaczysz na konsultacji, bo my tu niestety takiej wiedzy nie mamy, żeby Ci odpowiedzieć na pytanie.

  • Anonim
    MartynaDaniel
    2 lut 2022

    W Krakowie poszłabym na pewno na konsultację do Dominika Boligłowy. On Ci na pewno nie karze robić jeżeli nie ma wskazania, a jeżeli jest i będziesz chciała to jest super. Długo szukałam lekarza, któremu można zaufać.

  • Anonim
    Justi86
    19 sty 2022

    Niestety mam tą samą przypadłość, nie potwierdzoną u fizjoterapeuty ale wiem że tak jest i tak mam, dodatkowo mam nadmiar tez skóry ale brzydkiej z rozstępami. Tez rozmyslam o abdominoplastyce ale przerażają mnie koszty na razie oraz później rekonwalescencja po operacji. Ale dla efektu bylabym gotową pójść na taką operacje choćby jutro gdybym tylko miala taka gotówkę w ręce. Mam na uwadze Klinikę Uniestetica dr Libondi, oraz inna klinika dr Karolina Małek-Stelmachowska, dr Anna Aseńko i jest wiele wiele innych chirurgow plastykow.

  • Anonim
    martabarska
    Użytkownik wyróżniony
    17 sty 2022

    Cześć, tutaj na forum jest mnóstwo informacji o klinikach i lekarzach w Krakowie. Życzę realizacji zamierzeń!☺

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama