Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Ciąża po 7 latach od plastyki

Anonim
Antonia2016
Wrocław · Utworzono: 22 lip 2016 · Ostatnia odpowiedź 19 sty 2020

Witam,
Plastyke brzucha miałam 7 lat temu po dwóch ciazach nie planując więcej dzieci. Teraz jako już dojrzała kobieta, zachciało nam się znowu bobasa, mając już,, odchowane dzieci,,. Plastyka brzucha była dość rozległa, sięgająca az na boczki. Tam aż również mam blizny. W czasie golenia trochę się poszyrzyly jak prostowalam sylwetkę i w niektórych miejscach porobily bliznowce. Teraz po 7 latach jako tako to wygląda i tak jest pod majtkami. Miałam odcięte dość dużo skóry, chyba ok 4 kg, bardzo długo się prostowalam. I tu moje pytanie, czy moge teraz zajsc w ciążę bez jakiegokolwiek ryzyka ze strony brzucha?? Czy nic tam nie pęknie? Naczytalam się artykułów, że w połowie ciąży dziecko nie ma miejsca i ugniata narządy itp. Trochę się obawiam.

10 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    jagoda336281
    19 sty 2020
    Najlepszy komentarz

    Wszystko dobrze,tak dzidzius sie dobrze rozwijał ,ja tez się dobrze czułam zadnego bólu ani nic,tylko moja mama sie bała ze jak z takiego płaskiego brzucha(wręcz wklęsłego)będzie się rozciagał.Do 20 tyg nic nie było widac,potem zaczął rosnąc ale i tak miałam mniejszy niż w dwoch poprzednich ciazach.Teraz jestem 7 miesięcy po porodzie i ogolnie jestem zadowolona z brzucha,miesnie wyrzymały i nadal jest płaski,skora tez spoko,nie popękała,tylko oczywiscie starałam sie duzo nie przytyc(12kg)Z blizna gorzej bo zrobiła sie ciemniejsza w ciazy,pewnie przez hormony wiec czekam az zblednie,i ciagłe pytania lekarzy a skąd taka długa blizna;p A Ty ile jestes po plastyce?

  • Anonim
    basia7915
    15 sty 2020

    I jak przeszłaś? Wszystko było w porządku i z dzidzią i z Tobą?Jak zachowała się skóra na brzuchu i blizna?

  • Anonim
    jagoda336281
    14 sty 2020

    ja zaszlam po roku

  • Anonim
    basia7915
    12 sty 2020

    Witam,
    Proszę o informację po jakim czasie po pełnej plastyce brzucha ze zszyciem mięśni można zajść w ciążę?

  • Anonim
    Antonia2016
    24 sie 2016

    Jestem pełna obaw co do decyzji o ciąży. Może za dużo czytam? ? Jestem ciekawa jak Pana zdaniem badanie usg powłok i blizny jest istotne. Czy jeśli wyjdzie badanie ok to bez przeszkód mogę zacząć starania. Boję się ze całą ciążę się nastresuje tylko. Czy to usg zapewni mnie ze macica będzie miała gdzie rosnąć. Czy duże jest prawdopodobieństwo że zostanie mi pociazowy,, fartuch,, z brzucha czy jest takie samo jak u,, zwyklej,, ciezarnej? To samo pytanie z rozstepem mięśni? Pozdrawiam

  • Anonim
    Antonia2016
    19 sie 2016

    Dziękuję za odpowiedź. Nie martwię się efektem wizualnym po ciąży wiadomo może wyglądać różnie. Bardziej boję się że np macica nie będzie miała miejsca rosnąć i rozwój dziecka będzie zagrożony.

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 17 sie 2016

    Dzień dobry,
    jak się zachowa blizna po plastyce brzucha w czasie ciąży - nie wiadomo,
    ale z pewnością blizna nie zaszkodzi dziecku;
    w przypadku moich pacjentek - generalnie było ok:)
    Pozdrawiam,
    Lubomir Lembas

  • Anonim
    Antonia2016
    16 sie 2016

    Dziękuję za odpowiedzi. Ginekolog poradził mi jeszcze usg powłok brzusznych aby zobaczyć grubość blizn w środku. Niestety, mimo wieloletniej pracy na oddziale jako ordynator nie umie mi odpowiedzieć jak to będzie wyglądać w ciąży gdyż nie spotkał się z nikim po plastyce. Proszę napisać czy brzuch rośnie nad blizna? Wedlug ginekologa blizna będzie rosła z brzuchem. Jak to było u pacjentek?

  • Dr n. med. Tadeusz Witwicki

    · 26 lip 2016

    Witam, przy klasycznej abdominoplastyce rozwój ciąży nie jest zagrożony, a jedynie może nawrócić wiotkość powłok brzusznych i rozstępy jako następstwa dużej ciąży.
    Pozdrawiam,
    T.Witwicki
    *********

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 24 lip 2016

    Dzień dobry,
    po plastyce brzucha można spokojnie zachodzić w ciążę - nic nie grozi dziecku;
    po ciąży i porodzie może ponownie dojść do zwiotczenie powłok jamy brzusznej, ale wcale nie musi;
    mam pacjentki, którym wykonywałem plastykę brzucha i potem rodziły jeszcze dzieci - po porodzie nie doszło do zniekształcenia brzucha - wynik operacji się utrzymał;
    taki scenariusz jest idealny - nie zawsze się sprawdzi;

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama