Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Opuchlizna i uczucie ciężkości w kończynach po zabiegu kwasem hialuronowym.

Anonim
KlaudiaPatrycja
Warszawa · Utworzono: 15 paź 2022 · Ostatnia odpowiedź 15 paź 2022

9 dni temu wykonałam korektę okolicy oka kwasem hialuronowym. Kwas został podany pod mięsień okrężny oka. Problem pojawił się po stronie, gdzie podana została większa ilość kwasu, ze względu na występujący tam większy ubytek. Co mam robić, czy to minie - co radzicie?

Wizualnie wygląda to jak zwykły obrzęk, jednak jak mówiłam, utrzymuje się on już 9 dzień, ani nie malejąc, ani nie zwiększający się w stosunku do stanu z dnia zabiegu. Warto zaznaczyć że już podczas zabiegu czułam ból podczas iniekcji po tej stronie, więc igła mogła uszkodzić jakąś tkankę.

Niepokoi mnie fakt, iż już około dwa dni po iniekcji zaczęłam czuć ciężkość w nogach i rękach, bóle łydek, uczucie gorąca w głowie oraz ogólną obolałość całego ciała, co przechodzi chwilowo po wykonaniu masażu występującej opuchlizny pod okiem. Mam obawę, że obrzęk naciska na jakieś naczynie krwionośne i utrudnia przepływ krwi, czy limfy albo uciska na nerw.

Byłam dziś u lekarza, który robił zabieg, powiedział, że ciężko stwierdzić, czy to krwiak pod mięśniem, czy limfa. Zalecił poczekać, robić, przyjść za dwa tygodnie (obecnie wyjeżdża i wtedy wraca z wakacji) i jeśli za dwa tygodnie stan będzie taki sam, oznaczać to będzie że to limfa i wtedy trzeba będzie rozpuścić kwas hialuronodazą.

Pytanie, czy faktycznie powinnam czekać aż dwa tygodnie, czy lepiej od razu rozpuścić. Może ewentualnie zrobić USG tej okolicy, żeby mieć pewność co tam się dzieje?

Boje się, że objawy niewydolności żylnej będą się nasilać i spowodują jakieś poważne schorzenie.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

1 komentarz

Reklama
  • Anonim
    KlaudiaPatrycja
    15 paź 2022

    * robić masaże

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama