Opuchnięte powieki po botoxie

emka318584
· Utworzono: 3 lip 2016 · Zaktualizowano: 11 mar 2019

Witam. Mam 28 lat. 11 dni temu miałam zrobiony botox na zmarszczki poprzeczne czoła i lwią zmarszczkę. Pierwszy raz mam takie objawy, że mam opuchnięte strasznie powieki ( szczególnie rano, po przebudzeniu). Nadmieniam, że wcześniej również poddawałam się zabiegowi botoxu i takiego problemu nie było. Kiedy opuchlizna z powiek powinna zniknąć? Ewentualnie jakimi dodatkowymi zabiegami można pomóc np. Cryolift czy Zaffiro?

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

78 komentarzy

• kitek22
    11 mar 2019
    Najlepszy komentarz

Idź do okulisty , zapalenie spojówek to następne powikłanie po botoksie o którym pisały dziewczyny . U mnie tez żadnej poprawy, a minęły już 2 miesiące. Dalej źle widze i głowa ciężka . Ogólnie osłabiło mi to świństwo organizm jak cholera .

• dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

dr n. med. Diana Kupczyńska - ARS ESTETICA

· 9 mar 2019

Dzień dobry,
    bez zbadania Pani nie mogę pomóc, niemniej jednak powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg. Podawane dolegliwości skłaniają również do zasięgnięcia opinii okulisty - być może ma Pani jakiś stan zapalny, niezwiązany z samym zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej. Z pozdrowieniami,
    dr n. med. Diana Kupczyńska
    lekarz medycyny estetyczne, flebolog
    Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział we Wrocławiu
    tel. **********
    mail: *******

Oddział w Warszawie
    tel. *********
    mail: ******

• Sylwik
    9 mar 2019

Witam
    A co gdy minąl mc i stan utrzymuje co gorsze pogarsza się?.... A dyskomfort co raz gorszy. Mam na myśli dolegliwości również typu pieczenie lzawienie swędzenie oczu?

Czy można w jakiś sposób osłabić działanie botoksu czy pozostaje tylko czekać... ?

• Kiki78
    18 sie 2016

Fragment dokumentacji ( 80 stron) FDA. Dotyczace 50 jednostek a wiec \" nietoksycznej dawki\"
    Pani jako chirurg naczyniowy miedzy innymi dobrze zna uklad sercowo naczyniowy, budowe scian naczyn krwionosnych, ,uklad autonomiczny, miesnie gladkie rowniez naczyn jak i skutki uszkodzen nerwow miesni gladkich, zgadza sie? Czy uklad cholinergiczny to TYLKO miesnie szkieletowe? Czy Pani smie zaprzeczac 50 specjalistow W TYM PROFESOROM CHIRURGII NACZYNIOWEJ I OGOLNEJ ( a wiec Pani specjalizacji ) jakoby mnie zle zdiagnozowali wlasnie po zatruciu systemowym po podaniu kosmetycznym? Pani ani mnie ani mojej dokumentacji na oczy nie widziala i smie Pani mnie obrazac.?

• Kiki78
    17 sie 2016

My tu juz zostalysmy zdiagnozowane Klaudia przez samych specjalistow jak widac, cokolwiek nie napiszemy czy wyslemy to juz bez znaczenia, pani FLOREK -SZYMANSKA rozumiem ma wiele specjalizacji lacznie z psychiatryczna . Szkoda slow, komu zalezy na wlasnym zdrowiu i wygladzie z pewnoscia po przeczytaniu wszystkiego zrobi wlasne dochodzenie zanim podejmie decyzje - taka mam nadzieje.

• Agnieszka56
    17 sie 2016

Ja niedawno dostalam zasilek na "polineuropatie wraz z demielinizacja zatruciu jadem kielbasianym po podazy kosmetycznej" po podazy kosmetycznej. Rozumiem ze wszyscy na komisji oszaleli. Mam scan wyslac?

• Anonim

16 sie 2016

Dziękuję za wpis ,mam identyczne zdanie ,czasami człowieka ponosi ,ale to nie ma sensu.
    Ja nawet nie sprzeczałam się z tymi osobami na temat skutków podania botoksu tylko na temat agresywności i braku kultury tych osób,ale przy wrodzonym braku kultury to walka z wiatrakami .
    Serdecznie pozdrawiam.

• dr Renata Florek-Szymańska

dr Renata Florek-Szymańska

16 sie 2016

Toksyna botulinowa może wyrządzić szkody wyłącznie w dawkach toksycznych, czyli trzeba podać przynajmniej kilkaset i więcej jednostek, aby wywołać objawy choroby. 12 jednostek prawidłowo podane na kurze łapki mogą jedynie miejscowo istotnie osłabić - powtarzam - osłabić, nawet nie sparaliżować całkowicie mięśnie okrężne oka działając wyłącznie na miejscowe płytki nerwowo-mięśniowe i czasowo blokując uwalnianie acetylocholiny. Działanie toksyny botulinowej podanej miejscowo zawsze jest przemijające, najpóźniej po 6-8 miesiącach. W tym czasie organizm odzwyczaja się od używania danego mięśnia, co w efekcie jego nieużywania powoduje spadek jego masy o około 7%. Botoks jest przeciwwskazany w określonych chorobach - głownie w miastenii oraz fibromyalgii. . Pozdrawiam.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Prawda jest taka ze Ina zyje medycyna estetycznej. Jest jej bezgranicznym zwolennikiem. To ze ja tu siedze czy ty jest efektem naszego kalectwa. Czlowiek chory i okaleczony chowa sie w internecie, bo nigdzie nie wyjdzie, zakupow nie zrobi, dzien w dzien dogorywa. Jak lekarz jest madry to potrafi dotrzec do badan.. botulina truto zolnierzy amerykanskich - iniekcyjnie, rosle chlopy o muskulaturze herculesa padaly jak muchy. Konie po przezytym zatruciu sie humanitarnie usypia. Na to jest od cholery badan i nie sa to pojedyncze przypadki, ale dobre opracowania medyczne. Kiedys na forum kafeteria dziewczyny wymienialy sie doswiadczeniami o botoksie, napisala kobieta ktora dostala zanikow przez botuline. Ktos zlosliwie jej napisal "nie chcemy sluchac smutnych historii". Ja na ten watek trafilam w 2ms po jednorazowej podazy w czolo, poszlam do tej kobiety ktora mnie oszpecila i jej to pokazalam a ona do mnie "zebym glupot w internecie nie czytala". TAKIE COS JAK MY TRAKTUJE SIE JAKO NIEREALNE SCIFICTION BO jak lekarz moze oszukac i dawac nieprawdziwa zgode. Ina dziala celowo - jakos nie truto tych zolnierzy panadolem lub orzechem liczac ze ktos dostanie reakcji na orzecha. To sa przeklamanie. Porownywanie jadu kielbasianego do orzecha. Z botulina jest jak z jazda po pijaku, 77 razy dojedziesz do celu mimo promili, kolejnym razem trzasniesz o drzewo. BO TO JEST TAKIE RYZYKO. Mowienie o tym i podkreslanie rzadkosci to celowe i chamskie zagrania, bo jesli juz sie nie mamy argumentow ze inna choroba to sie wciska w nas supermegarzadki przypadek bo przeciez ulotke ma kazdy lek. Jakos nie slyszalam zeby procz szczepionek ktos sie meczyl po panadalu dwa lata. Malo tego moj znajomy dostal plombe z chinskiej fabryki, bo dentysta chcial zarobic, plombe usunieto i juz sie nie meczy. Orzech. Porownala zatrucie do orzecha, jakos nie slyszalam zeby ktos w reakcji na orzech meczyl sie lat 7dem. Nie slyszalam aby ktos po zjedzeniu antybiotyku dostala reakcji ktora trwa 2 albo 7lat. Bo jesli dojdzie do alergii na preparat medyczny to normalnie jest OD RAZU LECZENIE i nie konczy sie oszpeconym! Natomiadt po botulinie ludzie sie potrafi meczyc latami. Moja lekarka masowo przepisuje krople do oczy osobom ostrzyknietym bo maja zespol suchego oka, jedna klientka stwierdzila "wole kropic oko a miec ladne czolo". Jej wybor. Tylko ze ja takiego wyboru nie mialam.

• Kiki78
    24 lip 2016

Bo problem w tym ze my juz nie blagamy, nie skamlemy, nie pytamy.. Tylko ATAKUJEMY i KRYTYKUJEMY za ta sama droge jaka przechodza inne ofiary ( TAK- OFIARY, BO KTOS KTO IDZIE POPRAWIC WYGLAD A MECZY SIE NAWET Z TEGO TYPU SKUTKAMI UBOCZNYMI TO WCIAZ OFIARA, OFIARA KTORA WYDALA PIENIADZE ABY WYGLADAC LEPIEJ A MUSI MECZYC SIE WYGLADAJAC GORZEJ NIZ PRZED ZABIEGIEM I NA TAKICH WLASNIE POSTY ODPOWIADAMY NEGUJAC BEZCZELNE ODPOWIEDZI LEKARZY) Wlasnie w tym problem widzi Ina, ze my nie piszemy juz jak wiekszosc z tych kobiet z zapytaniem dlaczego jestesmy tak chore. My nie pytamy w oczekiwaniu na odpowiedzi jakie tu padaja bo takie juz slyszalysmy setki razy od wlasnie takich jak Ina i lekarzy ktorzy z taka sama pewnoscia twierdzili ze u nas wszystko wroci do normy, ze toksyny juz nie ma, ze musi byc inny powod, ze inna choroba, ze botox jest bezpieczny, ze nie ma zagrozenia trwalych uszkodzen itd itd ..Do Iny po prostu nie dociera po co my tu jestesmy, nie dociera ze my juz ta droge przeszlysmy setke razy, ze uslyszalysmy te same bzdury i klamstwa ktore tu sie wypisuje do pacjentow. Dlatego jestesmy przez nia uwazane za zlosliwe i same sobie winne . Ale ten czlowiek Klaudia nigdy nie zrozumie dopoki kolejny strzal tej trucizny nie spieprzy jej zycia raz na zawsze. Dla kogos takiego zawsze bedziemy \" zgnilizna ktora trzeba wyrwac z korzeniami\" taki typ.. Normalny czlowiek z przerazeniem bierze do siebie ostrzezenie mimo stosowania preparatu nawet kilkakrotnie - to jest normalna reakcja normalnego czlowieka. Postawa Iny przemawia za tym ze jest platnym trolem albo zwyczajnie zarabia na ostrzykiwaniu.. Jak widac nawet zaden juz z lekarzy nie odezwie sie w obronie botoxu.. Bo co mogliby juz napisac? Mialy panie pecha? Nie zrzuca winy na choroby skoro mamy juz taka diagnostyke, nie zrzuca winy na brak doswiadczenia bo mi podal lekarz z 12 letnim doswiadczeniem, nie zrzuca winy na przedawkowanie bo przeciez 75 jednostek to \" nie jest duza dawka\" a w neurologii uzywane sa w setkach.. Nie zrzuca na podanie zylne bo skoro takie ryzyko istnieje TO GDZIE JEST OSTRZEZENIE W ULOTCE ALBO OD LEKARZA PODAJACEGO O TAKIM RYZYKU????? Nie zrzuca na nadwrazliwosc bo ponownie GDZIE JEST OSTRZEZENIE O TAKIM RYZYKU???? Ja nie mam alergii na bialko wiec lekarz z taka informacja uznaje ze nic mi nie grozi zgadza sie? I jeszcze jedno - PREPARATY TE ZAWIERAJA ALBUMINE LUDZKA I ISTNIEJE RYZYKO ZAKAZENIA PACJENTA JAKAS CHOROBA WIRUSOWA - DLACZEGO LEKARZ O TYM NIE RACZY POWIEDZIEC????? Kto normalny dla zmarszczek podejmie to cale ryzyko?
    Ile z osob obserwujacych nasze wypowiedzi wiedzialo w ogole o tym wszystkim?
    I wlasnie o to chodzi Inie Klaudia, powinnysmy zamknac sie w dziupli i siedziec cicho.. Dla dobra biznesu.. 

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Problem w tym ze ina sie nie wykloca tylko najpierw powtarzala ze mamy inna chorobe a potem robila parafraze jednego zdania "jestescie agresywne a ja wam wspolczuje".Zrobila 89 parafraz tego wyrazenia i odmienila to przez sto przypadkow. NIE POTRAFI WYCHWYCIC SENSU WYPOWIEDZI tylko powoluje sie na nieistniejace prawa spoleczne pt."chory powinien zachowywac sie jak zdrowy". ALE ANI PRZEZ MOMENT NIE POMYSLI - CZEMU TE DZIEWCZYNY MIALY WE KRWI BOTULINE PRZEZ 8M MIESIECY. NAD tym sie nie zastanawia. Nad przeklamaniami lekarskimi tez. Zamiast bawic wnuki i empatycznie zareagowac na twoje zdjecia WSTAWILA ZDJECIE Z WYCIECZKI. NIECH WSTAWI jeszcze zdjecie calej rodziny ze zjazdu w berlinie i klasowe z 86. Potem twierdzi ze zmian nie widzi bo zostala sprowokowana do chwilowego zaslepniecia. Jesli piszemy tutaj wciaz to straszymy, nie rozumiem dlaczego ktos moze pisac ze ma opuchnieta powieke (co jest sluszne, nie krytykuje bo sama w pierwszych miesiacach balam sie a z oczami rozne sie rzeczy dzialy i tez puchly i tez na forach pytalam) a my jak piszemy o zaniku i wstawiamy zdjecia (raczje ty) to szok ze o tym piszemy i jakim prawem.

• Kiki78
    24 lip 2016

Nie dyskutuj z ta kobieta Klaudia bo to nie ma najmniejszego sensu, zauwaz ze Ina jako jedyna udziela sie na tym forum najbardziej i na mase tematow.. To pewnie " Trol" ... Bedzie sie wyklocac o swoje do upadlego ;) Szkoda nerwow.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Do czego? Ze pani nie widzi choroby tylko chuda twarz? Agresja nie wplywa na czyjas percepcje faktow, na zaburzona percepcje wplyws upojenie alkoholowe/bycie pod wplywem srodkow psychoaktywnych lub funkcjonowanie w stanie szoku po jakims zdarzeniu.
    Pani twierdzi ze ocenila pani zdjecie tak a nie inaczej bo nasze zachowanie pania do tego sprowokowalo. Mi rece opadaja razy osiem, bo pani nie rozumie co ja czytam, nie rozumie prostych porownan. I na brak argumentow odpowiada pani dasem i utrzymywaniem ze "nie ma sensu juz pisac itd." Wiec tlumacze agresywne i roszczeniowe zachowania (to pani subiektywna ocena naszych zachowan) nie powinny wplynac na ocene zdjecie i uznanie twarzy jako normalnej i wychudzonej. Celowo zaklamuje pan fakty.

• Anonim

24 lip 2016

Ręce opadają , tam wyraźnie pisze " takie zachowanie jakie ty preferujesz prowadzi do tego ," , tu nie ma nic o waszych chorobach

• Agnieszka56
    24 lip 2016

\"Wierzę , że masz problemy ze zdrowiem , ale takie zachowanie jakie ty preferujesz prowadzi do tego ,że inni wobec ciebie odpłacają Ci pięknym za nadobne . Jest to właśnie powód dla którego ten post jest tak złośliwy wobec ciebie

Aha. TO JEST DOBRE. Czyli jak komus w wypadku urwie noge i bedzie bez nogi zasuwal do szpitala a w szpitalu krzyczal "ludzie przyszyjcie mi noge, ludzie co z was na personel medyczny" (zaznaczam ze jest w szoku) - to lekarz ma prawo mu odmowic pomocy i odplacic pieknym za nadobne BO JEST AGRESYWNY. PANI TWIERDZI ZE ROSZCZENIOWOSC WIAZE SIE Z TYM ZE NIKT NIE ODPOWIADA NA TE POSTY. ROSZCZENIOWOSC POJAWIA SIE U PACJENTA I OSOBY CHOREJ KIEDY NORMALNE ARGUMENTY NIE MIALY RACJI BYTU I SILY PRZEKONYWANIA. Jest naturalnym nastepstwem desperacji i rozpaczy i naturalma cecha ludzi chorych. OBY PANI NIGDY NIE BYLA W TAKIEJ SYTUACJI.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Powód dla którego nie widzę chorej osoby na zdjęciach, Kiki i ty same stworzyłyście , to wy mnie atakowałyście chwytami poniżej pasa ,ja o tym napisałam ,ale niczego nie zrozumiałaś,tu jest cytat:

Aha czyli nie zauwazyla pani oszpecena ze wzgledu na ton wypowiedzi i ich agresywny charakter. Jesli slepy o lasce bedzie krzyczal i blagal ludzi o pomoc, po to aby pomogli mu przekroczyc ruchliwa jezdnie to z tego wynika ze pani jego slepoty nie zauwazy... tylko obruszy sie ze krzyczy. PODAJE PANI ARGUMENTY I PRZYKLADY NA ZASADZIE METAFORY PO TO ABY PANI ZROZUMIALA PRZESLANIE PANI WYPOWIEDZI.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Pani nie czyta ze zrozumieniem od tego zacznijmy. Nie nazwalam pani faszystka tylko porownalam skrajnosc motywacji i sztywnosc pogladow w obronie medycyny estetetycznej, sugerowalam ze kojarzy mi sie to ze skrajnoscia i sztywnoscia pogladow w faszystowskich niemcach. A nie ze jest pani faszystka.

Znowu nie czyta pani ze zrozumienieniem. Wytlumaczylam pani na przykladzie orzecha ze osoba z uczuleniem dostanie pomoc w osrodku szpitalnym, a osoba uszkodzona przez botoks nie i wmowi jej sie urojenia. Ponadto lekarz dermatolog powiedzial mi ze najwiecrj skutkow ubocznych ma botoks i kwas hialuronowy. Nie musial mi tego mowic statystyki znam. Ponadto istnieje przeklamanie na ulotce leku, nie pisze ze produkt moze spowodowac systemowe zatrucie. Wiec jest przeklamanie ogolne. I TO JAK WOL TLUMACZYMY A PANI NIE ROZUMIE!

Tez potrafie zrobic sie z siebue ofiare. Robienie z siebie ofiary pojawia sie wtedy gdy BRAKUJE ARGUMENTOW bo pani nie odpowiada rzeczowo na moje pytania. Zadam pani pytania ponizej, a pani i tak nie odpowie.

1.Dlaczego uwaza sie ze skutki uboczne sa przemijajaxe skoro nie sa? I to dla wielu ludzi.
    2.Dlaczego wmawia pani ludziom ze nie znaja swojej buzi????
    PROSZE SIE USTOSUNKOWAC.

• Anonim

24 lip 2016

W moich wypowiedziach nie ma niczego złego .Nie muszę przyjmować jako pewnik tego co wy piszecie  . Mam prawo mieć własne zdanie ,ponoć żyjemy w wolnym kraju?

Wasze problemy są tak rzadkie ,że porównanie do alergii np. na orzechy ,która też jest rzadka jest jak najbardziej trafne.

Ulotki wszystkich leków są jak prześcieradła i jest tam napisane o tylu niepożądanych efektach , że właściwie nie powinniśmy nic zażywać .

Powód dla którego nie widzę chorej osoby na zdjęciach, Kiki i ty same stworzyłyście , to wy mnie atakowałyście chwytami poniżej pasa ,ja o tym napisałam ,ale niczego nie zrozumiałaś,tu jest cytat:

\"Wierzę , że masz problemy ze zdrowiem , ale takie zachowanie jakie ty preferujesz prowadzi do tego ,że inni wobec ciebie odpłacają Ci pięknym za nadobne . Jest to właśnie powód dla którego ten post jest tak złośliwy wobec ciebie .\" - domyślam się ,że nadal nie kumasz o co chodzi.

Teraz jestem oskarżana o nazizm i faszyzm a niedługo o wybuch II wojny światowej i o całą mrtyrologię .Nie będę więcej z wami dyskutować , to nie jest mój poziom.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

Lekarze sie nie odzywaja bo po raz pierwszy w historii uszkodzen nie da sie wlozyc pacjenta w stan "UROJENIOWSCI" LUB "INNEJ CHOROBY".Nie da sie powiedziec ze chorujemy na polineuropatie od stresu, zaniki mamy z lezenia i nic nie robienia a twarze nam sie pozmienialy bo nie spozywamy pokarmow. Nie da sie wmowic anoreksji, a inne ofiary tak koncza. Moja kolezanke uszkodzona, ktora nie przebadala sie w pore na zatrucie jadem kielbasianym tak wysmiewano przez 7lat, ze malo nie oszalala. Tej kobiecie zrobil sie zgryz otwarty bo uszkodzilo panewke stawowa, ma badanie tomografii komputerowej wiec skoro sie nie przebadala to tak "zrobilo sie samo".Pacjent silnie struty a nie odtruty konczy z kalectwem zanikiem miesniowym, uszkodzonymi stawami i dyslokacja kosci. I ta biedna kobieta w ciagu 7lat musiala znosic szykany ze strony personelu medycznego, jest osoba umierajaca ale bez wyniku potwierdzajacego zatrucie uznano ze zrobilo jej sie to samo. To co przezyla jest horrorem.

• Agnieszka56
    24 lip 2016

"Jak można wszystko kojarzyć z np.podanym botoksem.Pani ma po prostu inną chorobę a kojarzenie jej z botoksem i pisanie głupot to mocne nadużycie."

Tak pani pisala. Pani wszystko pisze bardzo fachowo. A przypieta do muru reaguje pani zaczyna wspolczuc i zawsze stworzy taka teorie zeby obronic medycyne estetyczna. Najpierw pisalysmy glupowy. Potem nie piszemy glupot tylko jestesmy rzadkim przypadkiem i z tego tytulu poczynione sa kolejne sugestie, ze ze wzgledu na rzadkosc zjawiska powinnysmy pisac na osobnym watku i "nie straszyc".Ponadto porownuje pani intoksykacje botulina do alergii na orzechy. Potem twierdzi pani ze przez to ze bylysmy roszczeniowe nikt nie udzielil nam pomocy. A na koncu pisze pani ze na zdjeciach oszpeconej kobiety nic nie widzi. Pani na moment nie usiadla sama z soba i zadala sobie pytanie "dlaczego te kobiety tak cierpia skoro lekarze i wiedza dostepna mowia o skutkach przemijacych, a w razie zle wykonanego zabiegu mozna skonczyc z opadnieciem powieki". Rozsadny czlowiek zastanawia sie i szuka powodow rozbieznosci. Pani nie szuka. Pani forsuje stanowisko o tym, ze medycyna estetyczna jest dziedzina dla ludzi i nieszkodliwa, a jesli zdarza se uszkodzenia to tez nie nalezy sie tym przejmowac bo po co, skoro sa rzadkie. Probuje pani zrobic z nas napastliwe i roszczeniowe kobiety, ktore siedza pozamykane w swojej chorobie i niszcza spokoj innych
    .Celem naszym jest po pierwsze - pokazac tragiczny i niegrozny w skutkach zabieg, dac do zrozumienia ze lekarze podajacy botuline nie informuja o zagrozeniu WOGOLE traktujac zabieg botoksem tak jak pojscie do mcdonalda (co najwyzej spadnie powieka), nauczyc ze ludziom realnie moze bardzo zmienic sie twarz po botoksie np. zapadna sie oczy, powstana worki ktore nie ulegna wchlonieniu, zapadna sie policzki albo dojdzie do calkowitego zeszpecenia polaczenego z muscle/fat albp necrosis atrophy i nawet po minieciu 6ms problem zostanie jako trwaly a nie czasowy, a wreszcie tak udokomentowac nasze przypadki aby ludzie idac na zabieg "wiedzieli na co sie decyduja i podpisywali zgode swiadomie".Kolejnym celem jest zmotywanie lekarzy do pomocy gdy takie skutki uboczne wystapia poprzez odtrucie w warunkach szpitalnych. W SYTUACJI GDY DOCHODZI DO ZATRUCIA BOTULINA POMOCY SIE ODMAWIA. A nie odmawia sie w przypadku innych zatruc i uszkodzen.

Pani nie chce sie nic nauczyc. Pani musi sie przegadywac i wyklocac dla samej idei a gubi pani esencje tego co piszemy. Pani wszystko zaakceptuje jako norme, daliby tu zdjeciech po oblaniu twarzy kwasem to napisalaby pani "troszke sie pani skora odczepila i galka oczna wypadla, ale ne widze nic nienormalnego".To sa nic nie warte dialogi. Pani ma ideologie jak w nazistowskich niemcach, nie jest pani zaslepiona faszyzmem ale tak silnie wierzy pani w medycyne estetyczna ze sklonna jest pani oltarz wybudowac niciom, kwasom i innym duperelom.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać